MS F3D v německém Ballenstedtu

10. 8. 2009 adminmkm

[singlepic id=2028 w=120 h=90 float=left]Mistrovství světa v kategorii F3D se letos konalo ve dnech 20.-26.7.2009 na sportovním letišti , které za  2. světové války sloužilo pro  výcvik  německých pilotů Luftwafe. [singlepic id=2019 w=120 h=90 float=right]Z těchto dob, už naštěstí minulých, se na letišti dochoval původní dřevěný hangár,  k němu přibyl později ještě plechový hangár pro ultralighty a v  současnosti je ve výstavbě třetí. Mají zde  dvě travnaté přistávací dráhy , jednu asfaltovou a věškeré potřebné zázemí.

Českou republiku na Mistrovství světa reprezentovaly tři týmy, Tomáš Adrlík/Ondra Haveka, Miroslav Novák/Bohumil Branný a Jiří Novotný/František Hovorka po vedením trenéra Jiří Kleina. Stínovou podporu jim dělal Roman Pojer s Karlem Hromadou, to byli asi jediní diváci na této mezinárodni soutěži.

[singlepic id=1986 w=120 h=90 float=left]V pátek jsme se vydali podivat, jak taková soutěž vypadá. Do 350 km vzdáleného Ballenstedtu, i přes to že, Milanův Mercedes záhy poznal, že je ve své domovině a tak jel až se mu za kolečkama prášilo, jsme dorazili až za tmy. Po příjezdu nás čekalo přátelské přijetí od našich pylonářů. Postavili jsme si stan na okraji letiště , trochu se zabydleli a šli si sednout k ohni mezi ostatní.

[singlepic id=1981 w=120 h=90 float=right]V sobotu ráno jsme se vydali do depa na průzkum. A co jsme viděli ? V Německu pořádali Holanďané soutež s českou technikou :-). Abych to upřesnil, velmi dobře s německou pečlivostí organizovaná soutěž s velkou podporou sponzorů.  GRAUPNER, ROBBE, LUFHANSA a další. [singlepic id=1998 w=120 h=90 float=left]Rozhodčí na pylonech měli všichni červené bundy, křesílka a čepičky právě v barvách zmiňované firmy. Převážně to byli středoškoláci, asi najmuti a vyškolení na pozice pylonových rozhodčích. Pro závodníky byla připravena řada stavebnic a ostatního modelářského mareriálu. Ve funkcích technických komisařů – Holanďané. Nejlepší na konec, celá časomíra byla od nás i s obsluhou,  Michal Dolejš a Jana Hrdličková. Zbytek soutěžního [singlepic id=1980 w=120 h=90 float=right]dne jsme strávili  s našimi v depu. Některé týmy dobře známe od nás, ale soutěžící z Guatemaly, Qataru, Mexika, Jižní Afriky, Japonska čí Austrálie na nás působily exoticky. Překvapením byla 19 letá španělka Beatris Yepes, která pořádně „zatápěla“ i zkušeným pilotům. Noc ze soboty na neděli  jsem přečkali bez větších problémů. A před polednem,  po rozloučení s našimi krajany, jsme se vydali se spoustou nápadů na zlepšení naší soutěže  na zpáteční cestu domů.

Poděkování patří našemu reprezentačnímu týmu že nás vzali na víkend pod svá ochranná křídla a my se tam mohli cítit jako doma, Milanovi, že nás dovezl tam i zpět v pořádku,Vláďovi za zdokumentování našeho výletu (foto je ve fotogalerii), klukům z Blatné za točený český chleba (i Holanďanům moc chutnal) a já se s vámi těším na viděnou na letišti v Hoříně.

Letu zdar!

Tomáš Živný Předseda Modelklubu Mělník

PS.   řeknu Vám, mistrovství světa 2009 a bez diváků, to je fakt divný!  To naše Velká cena má úplně jinou atmosferu

Vlada Slavík

Tento příspěvek byl poslán: Pondělí, 10. 8. 2009 v 20.16 a je uložen pod F3D, zpráva. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Jak komentáře, tak zpětné odkazy jsou momentálně uzavřeny.

1 670 x

Komentáře jsou uzavřeny.