Mělnická drakiáda 2017

11. 10. 2017 adminmkm

Přes nepříznivou předpověď počasí, která se tentokrát naplnila – zatažená obloha, několik přepršek a závěrečný déšť – měla letošní drakiáda velký úspěch! Panující nepříjemné počasí sice ochudilo program o většinu plánovaných atrakcí, vítr omezil i letové ukázky modelů. Ale právě pravidelně vanoucí vítr přál hlavnímu bodu programu – dětské soutěži draků!  Nad východním cípem letiště tak po celou dobu akce napínal šňůry přelévající se roj „draků a dráčat“, na který shlížela v ohromné výšce usazená „krabice“.  Při takto vyrovnaných výkonech všech zúčastněných pak nezbylo organizátorům akce nic jiného, než každého z více než devadesáti(!) dětských soutěžících dekorovat medailí a odměnit hezkou cenou.


Letecko-modelářská část programu letos zůstala, po několika problematických pokusech o let, u stacionárního vystavení modelů na zemi. Čestnou výjimkou ovšem byl pilot Marek Matějka, který odstartoval se svým obřím akrobatem Vertigo, bezpečně prolétával kolem roje draků, kouřem kreslil po obloze razantní obraty a bez ohledu na vítr, ve visu těsně nad zemí, směrovkou čechral trávu letiště! S o něco menším strojem mu vzápětí sekundoval Jiří Bartoš.  Zlatým hřebem letového programu pak byl start, elegantní akrobacie a nízké průlety snad 300-kilometrovou rychlostí, opravdového „tryskáče“ – velké makety  L-39, pilotované Zdeňkem Vašatou.
Byla to hezká akce – za rok nashledanou !

Vašek David

——-

Poděkování

Ahoj kamarádi modeláři,
ch
htěl bych Vám touto cestou poděkovat za pomoc při zajištění dnešní drakiády. Přes špatné počasí si myslím, že akce splnila svůj úkol, o čemž svědčí účast – 95 přihlášených dětí do soutěže draků !
Ještě jednou díky za pomoc.

Jan Zelenka, předseda Modelklubu Mělník

Více fotografií najdete ve fotogalerii Aleny Zelenkové.

Tento příspěvek byl poslán: Středa, 11. 10. 2017 v 22.04 a je uložen pod Nezařazené. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Jak komentáře, tak zpětné odkazy jsou momentálně uzavřeny.

1 486 x

Komentáře jsou uzavřeny.