Jak na Nový rok…

6. 1. 2019 adminmkm

Správný modelář si nedá pokoj ani na Nový rok a tak jsem po novoročním obědě vyrazil na dvě akce.

1.1.2019 ve 13 hodin měli sraz na svém klubovém letišťátku kamarádi z Neratovic. Účast byla vzhledem k panujícímu počasí poměrně hojná. Někteří z účastníků se pochlubili novými modely. Větrné počasí nakonec nové modely do vzduchu nepustilo, ale pořízení fotografií vítr nebránil. Jediným modelem, který se alespoň chvilku prohnal vzduchem nad neratovickým letištěm byl hotliner Esprit, kterému vítr nevadil. Tento model se kdysi vyráběl v Neratovicích. V případě zájmu je ještě možné zakoupit jednotlivé díly nebo stavebnici. Kontakt: jreed(zavináč)seznam.cz

Fotogalerie z novoročního srazu v Neratovicích

Jen co jsem se rozloučil s neratovickými modeláři, již jsem spěchal na novoroční polétání Modelklubu Mělník. V našem klubu jsme oprášili jednu starou tradici a rozhodli jsme se začít nový modelářský rok polétáním ve městě na Vrázově vyhlídce. Proč zrovna tam? Na tuto vyhlídku totiž chodil v tento čas létat již několikrát vzpomínaný Lumír Svoboda, doprovázen svým psem Aralem. Z tohoto startoviště se dá létat jen s malými modely z EPP, které když náhodou spadnou, tak jen „leští“. Sraz byl svolán na 14:00. Sešlo se nás poměrně dost a to i přesto, že foukalo opravdu hodně. Někteří došli pěšky, jiní přijeli autem, ale všichni s modely. Létání bylo jen pro otrlé. Přesto se našlo pár odvážlivců, kteří ve větrném počasí symbolicky vzlétli. Jak se říká: „Jak na nový rok, tak po celý rok“.

Jirka létal s modelem ToJeOno, který je určen pro pohodové létání. I přes velký vítr a turbulenci model hravě uřídil. Výřezy modelu ToJeOno jsme připravovali pro děti v kroužku. Pár výřezů pro stavbu tohoto modelu ještě máme a vážným zájemcům je můžeme poskytnout (kontakt: jreed(zavináč)seznam.cz). Po focení na vyhlídce se rozpršelo a tak se všichni schovali do aut. Chtěli jsme ještě chvilku posedět a trošku se občerstvit, ovšem smůla – všechny podniky včetně cukráren měly na Nový rok zavřeno a tak se šlo na čaj, kávu a vánoční cukrátka k předsedovi domů.

Jan Zelenka jun.


Tento příspěvek byl poslán: Neděle, 6. 1. 2019 v 20.06 a je uložen pod Nezařazené. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Jak komentáře, tak zpětné odkazy jsou momentálně uzavřeny.

615 x

Komentáře jsou uzavřeny.