Chlapi si zase hrají…

27. 2. 2019 adminmkm

To byl název výstavy, kterou uspořádal Modelklub Mělník ve spolupráci s Regionálním muzeem Mělník ve dne 17.1 – 10.2. 2019 . Tato akce byla vzpomínkou  na zhruba 70 letou činnost modelářů na Mělníce.

Slavnostní vernisáže se zúčastnil předseda Svazu  leteckých modelářů ing. Petr Cejnar,  hosté, ale i manželky členů klubu.

 Modely členů klubu a jejich kamarádů zaplnily velký sál muzea. Ke  zhlédnutí tu byly nejen letecké modely, rakety, lodě,  různé motory –  jak spalovací tak elektrické, ale i různé radiové soupravy. Vše ze širokého časového  období. Například  byl k vidění upoutaný tryskový model p. M. Hvězdy z roku 1948,  nebo modely dalšího  nestora p. L Svobody z roku 1956, ale i současné modely.  Největší zájem vzbuzoval model pokojového modelu kat. F1N, který se svojí hmotností 0,3 g musel být v uzavřené vitríně, aby se nerozpadl. K vidění byly i ukázky práce členů modelářského kroužku, který vedou členové klubu v DDM Mělník. Návštěvníci výstavy si mohli vyzkoušet létání s RC modely na simulátoru, zazávodit si na autodráze anebo si složit vlaštovku.

Pracovníci muzea vylosovali 8 tříd z mělnických škol, žáků 4. a 5. tříd, pro které byla připravena prohlídka s odborným výkladem členů klubu, při které si žáci složili vlaštovku a slepili jednoduchý papírový model letadla, ale i zalétli s 3D brýlemi na simulátoru.

Výstava měla velký úspěch, celkem ji navštívilo okolo 500 zájemců jak z Mělníka, tak i širokého okolí. O výstavě byl pořad na radiu Region, články  v místním  tisku a na internetu.

Další fotografie najdete v klubové fotogalerii.

Tento příspěvek byl poslán: Středa, 27. 2. 2019 v 13.14 a je uložen pod Nezařazené. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Jak komentáře, tak zpětné odkazy jsou momentálně uzavřeny.

501 x

Komentáře jsou uzavřeny.