Mělnická liga důchodců a jejich přátel 2019

11. 5. 2019 adminmkm

Už šestnáct let létáme soutěž společnou pro všechny kategorie i nekategorie volných modelů, kterou jsme nazvali „Minutkou“.
Princip soutěže, se kterým mě tenkrát seznámil Česlav Raků z Hořic, je jednoduchý a navíc umožňuje létat společně všem druhům volných modelů – větroňům, s gumovým i motorovým pohonem a třeba i balony konče. Jde o to zaletět bez pomoci jakéhokoliv časovače jednu minutu a pokud je čas delší, tak přelétaný se od jedné minuty odečte. Determalisátor se může použít , ale nastavený na dvě minuty, pokud se použije dříve, je čas nulový. Soutěž se létá na pět kol, do výsledků se započítávají tři lepší časy.
Posledních pět let jsme k minutce přidali i historické RC větroně a větroně RCVS, ale bez hodnocení přistání. V letošním roce na přání Neratovičáků přidáváme do ligy i kategorii elektro gumáků – historiků – BRC-E-W electrorubber.
V rámci tohoto polétání nám nejde o boj o body a vítězství, ale pouze o přátelské polétání. Při druhém kole létáme i mezinárodní korespondenční soutěž historických gumáků Cloud Tramp.
Liga se létá v termínech:
20. července
3. srpna
17. srpna
Začátky jsou vždy v 10:00 hod. na našem letišti v Jelenicích. Startovné 50.- Kč. Přihlásit a startovat můžou všichni, nejen důchodci, ale i žáci, junioři atd., ženy jsou vítány, věk nerozhoduje. Všichni účastníci na konci ligy dostanou diplom a pohoštění.
Vždy na začátek soutěže připomínáme soutěžícím, že létáme pro radost a zábavu. Koho baví šidit a má z toho radost, tak ať šidí, nám to nevadí, my létáme hlavně pro radost.
Veškeré další dotazy a informace na emailu ivan.sebanek(zavináč)seznam.cz, tel. 607968297.
Na Vaši účast se těší modeláři z
Modelklubu Mělník

Tento příspěvek byl poslán: Sobota, 11. 5. 2019 v 21.16 a je uložen pod Nezařazené. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Jak komentáře, tak zpětné odkazy jsou momentálně uzavřeny.

425 x

Komentáře jsou uzavřeny.