Modelklub Mělník pomáhá

2. 4. 2020 adminmkm

Na 3D tiskárně jsem tisknul modely letadel, lodí, dekorace do okna, formičky na vykrajování a další věci. Teď tiskneme štíty pro sestřičky, doktory i ošetřovatelky v pečovatelských domech.
Nejprve jsem 3 dny sháněl materiál – plexi na štíty. Všude je vyprodaný. Nakonec se povedlo a mohli jsme začít řezat. Následovalo stáhnutí obrysu štítu a založení materiálu do laseru. Jelikož je plexi z PVC, tak se při pálení na laseru uvolňuje chlór. Dílnu větráme o 106, ale i tak to pěkně smrdí. To bude večer bolehlav. Nejhorší je, že po pálení musíme stroj vyčistit, umýt a namazat konkorem. Jinak by byl laser druhý den hezky rezavý jako liška. Co bych ale nevydržel pro dobrou věc.
Tiskárna doma běží skoro 24h. Tiskne co to dá.
Dnes jsem předal prvních 40 štítů na mělnickou záchranku. Ti se podělí s neratovickými kolegy. Další půjdou do pražských nemocnic na Bulovce a v Krči, kde sestřičky dostaly lyžařské brýle, ale i do mělnické nemocnice. Myslím i na sestřičky v pečovatelském domě v Obříství. Tak vzhůru do tisku. Až to vše skončí, tak tiskárna půjde zřejmě do důchodu a nahradí ji mladší a rychlejší.
Zde je pár fotek z tisku, řezání štítů laserem a video z pálení. Všimněte si jak to „hezky kouří“ při řezání.

 

Tento příspěvek byl poslán: Čtvrtek, 2. 4. 2020 v 22.01 a je uložen pod Nezařazené. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Jak komentáře, tak zpětné odkazy jsou momentálně uzavřeny.

513 x

Komentáře jsou uzavřeny.