Drakiáda 2008

4. 10. 2008 adminmkm

Draci nepřiletí v neděli, jak píše místní tisk ale byli tu v sobotu.

[singlepic id=630 w=120 h=90 float=left]V sobotu 4.10.2008 se na modelářském letišti Modelklubu Mělník konala dnes již tradiční Drakiáda.Při registraci dostal každý účastník od klubu a od sponzorů drobné dárky.Letos se nám přihlásilo 39 účastníků a tomu nejmladšímu byl teprve rok a půl. Jeho drak létal za vydatné pomoci dědy a babičky.Naopak vnoučata pomáhala nejstaršímu pilotovi draka,kterému bylo 63 let.

Většina účastníků byla z Mělníka a jeho okolí, ale měli jsme tady i pražské a kolínské piloty draků. Celá akce začala ve 13:30 hromadným startem draků. Porota z řad mělnických modelářů hodnotila nejvyšší a nejdelší dračí let,nejmladšího a nejstaršího pilota,nejmenšího a největšího draka.Startovalo se celkem dvakrát a v přestávkách mezi lety předváděli své modely a umění pilotáže členové Modelklubu Mělník. [singlepic id=710 w=120 h=90 float=right] Po skončení soutěží byly rozdány diplomy a sobotní Drakiáda ukončena. Po 17. hodině se všichni spokojeně rozešli a rozjeli k domovům za teplým čajem. Myslím,že se nám Drakiáda povedla a jenom mě mrzí,že v novinách byl špatně uvedený den konání. Datum byl naštěstí v pořádku.Všichni se těšíme na příští ročník drakiády.

Tomáš Živný
Modelklub-Mělník

Fotografie z drakiády naleznete ve fotogalerii „Drakiáda_2008“

Tento příspěvek byl poslán: Sobota, 4. 10. 2008 v 21.09 a je uložen pod Volné modely, zpráva. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Jak komentáře, tak zpětné odkazy jsou momentálně uzavřeny.

1 717 x

Komentáře jsou uzavřeny.