Pozvánka na setkání a polétání příznivců s modely bývalého výrobního družstva Igra

23. 4. 2023 adminmkm

„Memoriál Jiřího Kaliny“

Jmenuji se Jiří Brabec, jsem mladým ročníkem 65 a rád bych pozval všechny stavitele, zájemce a příznivce modelů od firmy Igra, které provázely moje, a v mnohých případech i vaše dětství, nebo čas dospívání. Bylo to v době, kdy se domnívám, že v zemích východního bloku nebylo stejně kvalitních a promyšlených stavebnic pro děti a mládež jako u nás, stavebnic vycházejících z výrobního družstva Igra.  Moje Kolibříky dosahovaly opravdu viděním očí dítěte super letových výkonů. Samozřejmě jsem rád, že byla obnovena výroba modelu Komár a dokonce i Vážka v několika barevných modifikacích. Ale omlouvám se, Kolibřík a Vosa to již není. Tyto modely již měly blíž k pomyslnému rozhraní model-hračka. Stejné vzpomínky mám na kluzák  Picolo , gumáčky Meteora, Championa , A jedničku Danu, dále na plachetnici Racek a další.
Kdo z vás si chce tedy opět zažít atmosféru a polétání s těmito modely , zvu Vás 13. 5. 2023 od 9.30h na modelářské letiště modelklubu Mělník v Jelenici kde v loňském roce proběhnul první ročník setkání. Opakuji, že je tato část akce je nesoutěžní setkání, polétání s výměnou zkušeností, plánků a kontaktů o modelech výrobního družstva Igra.
Zároveň k tomuto přátelskému setkání však ještě firma MODEL sport Kubeš po 25 roční přestávce vyhlašuje nyní v tomto dni a na stejném místě soutěžní létání s malými modely na gumu, kde jedinou podmínkou pro let je použití plastové vrtule Igra o průměru 150 mm.

Modely v této soutěži budou rozděleny na celkem tři kategorie, tedy: s tyčkovým trupem, s konstrukčním trupem a dále jsou samostatně hodnoceny dvou a víceplošníky.  Poletí se celkem 4 starty, z nichž nejhorší výsledek se bude škrtat z celkového hodnocení. Soutěžit tedy trochu bude možno, samozřejmě jak s gumáčky ze stavebnic Igra, tak s modely stavěnými dle plánků, vlastních představ, nebo ze současné výroby. K tomu bude také vyhodnocen nejlepší výsledek s modelem „Aerosport“, který bude postaven ze stavebnice nebo dle plánku.  Soutěž dotuje hodnotnými cenami Pepa Kubeš – Modelsport.

Těšíme se na Vás.   
Jiří Brabec
LMK Mělník t.704 798 111

Poloha letiště Modelklubu Mělník 

Tento příspěvek byl poslán: Neděle, 23. 4. 2023 v 9.13 a je uložen pod Nezařazené. Reakce na tento příspěvek můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu. Jak komentáře, tak zpětné odkazy jsou momentálně uzavřeny.

297 x

Komentáře jsou uzavřeny.