Archiv: Duben, 2023

Roudnické RCVS 23.4.2023

26. 4. 2023 adminmkm

V sobotu 23.4.2023 se členové klubu zúčastnili závodů RCVS v Roudnici nad Labem. Děkujeme Frantovi za uspořádání soutěže.
Naše výsledky:
1.místo v žácích;
6., 9. a 19 místo v seniorech.
Chce to více trénovat -:).
Fotky ze soutěže jsou v albu: https://honza-3k.rajce.idnes.cz/Roudnicke_RCV2_23.4.2023/

Rubrika: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Roudnické RCVS 23.4.2023

Pozvánka na setkání a polétání příznivců s modely bývalého výrobního družstva Igra

23. 4. 2023 adminmkm

„Memoriál Jiřího Kaliny“

Jmenuji se Jiří Brabec, jsem mladým ročníkem 65 a rád bych pozval všechny stavitele, zájemce a příznivce modelů od firmy Igra, které provázely moje, a v mnohých případech i vaše dětství, nebo čas dospívání. Bylo to v době, kdy se domnívám, že v zemích východního bloku nebylo stejně kvalitních a promyšlených stavebnic pro děti a mládež jako u nás, stavebnic vycházejících z výrobního družstva Igra.  Moje Kolibříky dosahovaly opravdu viděním očí dítěte super letových výkonů. Samozřejmě jsem rád, že byla obnovena výroba modelu Komár a dokonce i Vážka v několika barevných modifikacích. Ale omlouvám se, Kolibřík a Vosa to již není. Tyto modely již měly blíž k pomyslnému rozhraní model-hračka. Stejné vzpomínky mám na kluzák  Picolo , gumáčky Meteora, Championa , A jedničku Danu, dále na plachetnici Racek a další.
Kdo z vás si chce tedy opět zažít atmosféru a polétání s těmito modely , zvu Vás 13. 5. 2023 od 9.30h na modelářské letiště modelklubu Mělník v Jelenici kde v loňském roce proběhnul první ročník setkání. Opakuji, že je tato část akce je nesoutěžní setkání, polétání s výměnou zkušeností, plánků a kontaktů o modelech výrobního družstva Igra.
Zároveň k tomuto přátelskému setkání však ještě firma MODEL sport Kubeš po 25 roční přestávce vyhlašuje nyní v tomto dni a na stejném místě soutěžní létání s malými modely na gumu, kde jedinou podmínkou pro let je použití plastové vrtule Igra o průměru 150 mm.

Modely v této soutěži budou rozděleny na celkem tři kategorie, tedy: s tyčkovým trupem, s konstrukčním trupem a dále jsou samostatně hodnoceny dvou a víceplošníky.  Poletí se celkem 4 starty, z nichž nejhorší výsledek se bude škrtat z celkového hodnocení. Soutěžit tedy trochu bude možno, samozřejmě jak s gumáčky ze stavebnic Igra, tak s modely stavěnými dle plánků, vlastních představ, nebo ze současné výroby. K tomu bude také vyhodnocen nejlepší výsledek s modelem „Aerosport“, který bude postaven ze stavebnice nebo dle plánku.  Soutěž dotuje hodnotnými cenami Pepa Kubeš – Modelsport.

Těšíme se na Vás.   
Jiří Brabec
LMK Mělník t.704 798 111

Poloha letiště Modelklubu Mělník 

Rubrika: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na setkání a polétání příznivců s modely bývalého výrobního družstva Igra

MĚLNICKÁ JARNÍ TERMIKA – propozice

12. 4. 2023 adminmkm

Rubrika: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MĚLNICKÁ JARNÍ TERMIKA – propozice

Velikonoční polétání

12. 4. 2023 adminmkm

Velikonoční polétání se vydařilo. Stihli jsme vše. Ranní koledovaní skončilo plným košíkem dobrot a odpoledne polétání. Sice v malém počtu, ale o to intenzivněji. Byl by to hřích v tak hezkém počasí nejít polétat. Snad se počasí umoudří, abychom mohli chodit častěji

Rubrika: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Velikonoční polétání

Otevření letiště

1. 4. 2023 adminmkm

Otevření letiště v nové sezóně 2023 se povedlo. Přijelo dost členů a i kamarádů z neratovického klubu. Do vzduchu šly historické větroně postavené přes zimu, stíhačky, drony, vystřelovadla, EPP modely. Je nejvyšší čas svolat brigádu na letiště. Spoustu děr od myší a stopy po autech na ploše od řidičů, co si museli něco dokázat.

Rubrika: Nezařazené | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Otevření letiště